Kule Vinç İş Emniyeti | TKE Kule Vinçleri

Kule Vinç İş Emniyeti | TKE Kule Vinçleri

İŞ MAKİNELERİ TAMİRİ

1.       Kule Vincin kullanma ve çalışma sistemleri üzerinde değişiklik kesinlikle yapılmamalıdır. Kule Vinç montajında ve kullanımında, talimatların dışına çıkılmamalıdır.

2.       Kule Vincin kaldırma kapasitesine uygun yükleri, uygun şekilde kaldırınız. Bunlarla ilgili doğru limit switchleri kullanınız.

3.       Yükleri daima vinç kancasının Şa’külünde kaldırın, Boom’a yan yük vermeyiniz.

4.       Tekerler üzerinde hareketli vagon, araba vb. yükü, vinç kancası ile çektirmeyin veya sürüklemeyin.

5.       Zemine tespit edilmiş herhangi bir nesneyi, vinç kancası ile çektirmeyin, veya sökmeye çalışmayın.

6.       Çalışmaya başlamadan önce vinç çalışmasını engelleyecek herhangi bir durum olmamalı. Gerekli kontroller yapılmalıdır.

7.       Vinç Operatörü, kaldıracağı yükü görerek kaldırmalı. Bu imkan yok ise sadece bu işi bilen bir kişi tarafından operatöre işaret verilmelidir.

8.       Rüzgar hızına dikkat edilmelidir, Rüzgar hızı saatte 40 Km/h olduğunda, çalışma durdurulmalıdır.

9.       Çalışma sonunda, vinç park edildiğinde kaldırma kancasına bağlı olarak yük bırakılmamalıdır.

10.   Çalışma sonunda (paydos), kaldırma kancasını en üst noktaya kadar çekilecek, Kanca arabası (şaryo) Operatör kabinine en yakın noktaya alınacak.Vinç ray üzerindeki park noktasına alınacak. Boom kilitlenmeyecek.Vinç ray üzerinde ise, her vardiya sonunda, kelepçeleri ile raylara bağlanacaktır. Çalışma sonunda, (paydos) vincin elektiriği kesilecektir.

11.   Halatlar, tamburlar, makaralar, kaldırma kancası, fren balataları, yük kaldırma sapanları devamlı kontrol edilecek.Gerek vincin montajı süresinde gerekse vinç ile çalışma anında, ilgili tümpersonelin, gerekli koruyucu malzemeleri (Emniyet kemeri, baret, eldiven) vb. kullanmalıdırlar.

12.   Vinç elektrik donanımı ve elektrik kabloları; sık sık dikkatlice kontrol edilmelidir.

13.   Gerek montajda, gerekse kule vinç ile yapılan çalışmalarda, EMNİYET KURALLARI’ na uymayan koşullarda ve uygun olmayan malzeme ile (sapan, kilit) kesinlikle çalışmayınız.

Yeni İlanlar

TKE 5213 Kule Vinç - 5 Ton

TKE 5012 Kule Vinç - 5 Ton

TKE 5510 Kule Vinç - 5 Ton

TKE 5030 Kule Vinç - 8 Ton