Kule Vinç Seçimi

Kule Vinç Seçimi

İŞ MAKİNELERİ TAMİRİ

Projelerde Kule Vinç Seçimi;

Şantiyenizde kullanacağınız Kule Vincinizi, projenizde kullanacağınız kalıp sistemine göre belirleyebilirsiniz. Conversional, Ahşap, masa tarzı kalıplar için 6 ton kapasiteli Kule Vinç yeterli gelecektir. Bizim sektörümüzde doğru olmayan şöyle bir algı var, “Nasıl bir Kule Vinç olsun?” sorusuna cevaben verilen klişe bir cevap “ 50’ ye 60 olsun “ dur.. :) Bu isabetli bir yaklaşım değildir.

Oysa Kule Vinçler, yükseklik, kullanılacak kalıp, şantiye oturum alanı gibi kriterler ele alnıarak belirlenmelidir.

Tünel kalıp sistemlerinde ise kullanılacak Kule Vinçler Min. 8 ton olmalıdır. Bazen tünel kalıp tiplerine göre şantiyeler 10 ton kapasite olarak talep edebiliyor. Fakat tam bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu şudur; Tonaj arttıkça boom ucu kapasitede artması gerekmektedir.

Örnek verecek olursak; Tünel kalıp sistemlerinde çalışacak Kule Vinçlerin 55 veya 60 mt. Boom ucunda 2000 Kg. kaldırması isteniyor diyelim;  8 tonluk bir Kule Vinç 60 mt. boom ucunda 2 ton kaldırabiliyorken (Mesela bizim TKE 6020 Modeli) , 10 ton kapasiteli bir Kule Vinç 60 mt. boom ucunda 1.400 Kg. kaldırabiliyor. Durumun tersi olması lazım aslında öyle değil mi? Ama maalesef bu konuda da çok bilgi eksikliği olduğundan 8 ve 10 gibi rakamsal değerler üzerinden Kule Vinçlere güç addedebiliyoruz. 8 ton kapasite ve boom ucu 2 ton kaldırma kapasitesine sahip bir  Kule Vinç, 10 ton kapasite fakat boom ucu kapasitesi 1.400 Kg. kaldıran bir Kule Vinçten daha çok verimli olacaktır.

TKE Kule Vinçleri sizlere bu konuda, düşük maliyetle yüksek performans sağlamaktadır..

Yeni İlanlar

TKE 5213 Kule Vinç - 5 Ton

TKE 5012 Kule Vinç - 5 Ton

TKE 5510 Kule Vinç - 5 Ton

TKE 5030 Kule Vinç - 8 Ton